Poletni tabor Čete plemenitih plavčkov 2022

Pingvini z Madagaskarja Vsak izmed nas je unikaten smoki v party vrečki 1. dan Avtobus se je ustavil in zagnano smo skupaj z nekaj opreme zakorakali skozi taborni prostor. Vhod je bil že postavljen, na njem pa je visel napis: Nju Jork Zu. V naslednji...

Naprej
Nazaj
Emonada
Poslednji skupni SKVO vikend
SKVO 2023
TaborIV 2022 ObljubaAmi
obljube 2023
obljube2016
TaborIV2023
SKVO LJ3
SKVO LJ6
SKVO
TaborBB23

Poletni tabor Čete plemenitih plavčkov 2022

torek, 19. julij – petek, 29. julij 2022

Pingvini z Madagaskarja

Vsak izmed nas je unikaten smoki v party vrečki

1. dan
Avtobus se je ustavil in zagnano smo skupaj z nekaj opreme zakorakali skozi taborni prostor. Vhod je bil že postavljen, na njem pa je visel napis: Nju Jork Zu. V naslednji uri in pol smo postavili šotore. Trije šotori so bili novi, dva pa malce starejša in malce težja za postavit. Tema letošnjega tabora so bili Pingvini z Madagaskarja, ki so kmalu ugotovili, da bomo za prijetno bivanje morali zgraditi še kaj. Razdelili smo se po vodih in začeli postavljati taborne zgradbe. Proti večeru smo imeli tudi prosti čas, vendar nas ga je večina izkoristila tako, da smo do konca postavili tabor. Tudi jambor, ki je bil letos listavec, je bil postavljen proti večeru.
2. dan
Ker smo imeli tokrat le tri plate, smo imele eno Antilope in Orli, eno so imele Pume ter Kozorogi, tretjo pa so imele Surikate. Krajnike in kole smo že dobili na kupu, ki je bil pred vhodom. Popoldan smo imeli katehezo o delovanju v vodu in o tem, kakšne so lastnosti pravega skavta.
3. dan
Pingvin Pešak je imel rojstni dan in Dare mu je poslal pismo, da nam bo naredil super smokije, če mu prinesemo nekaj sestavin. Ker vsi vemo, da pingvini (še posebaj Pešak) obožujejo smokije smo spakirali ruzake za hajk in po kvadratu odšli. Po večini smo prehodili v eno smer od 15-20 km. Vsak vod ima drugačno zgodbo. Vsaka zgodba je zanimiva in bo ostala nepozaben spomin vsakega skavta.

4. dan
Ob pol enih so voditelji piskali kvadrat. Dobili smo sestavine in Dare nam je dal smokije, vendar nas ujel v smrdljivo in algasto podmornico.
Po tem ko smo odložili stvari in pojedli, smo imeli 3 delavnice. Pri eni smo se učili o uporabi orodja- sekanje, zabijanje in se učili diagonalno vezavo; pri drugi smo se učili o prvi pomoči in se naučili narediti nosila iz šotorke in kolov. Pri zadnji smo delali vozle in prusikarili.
Zaradi hude požarne nevarnosti so nam prepovedali da kurimo, zato ni bilo zabavnega večera ob ognju temveč ob liju, pod katerim so bile čelke, pa tudi kosilo in večerjo smo si od tedaj delali na plinskih gorilnikih.
5. dan
Da bi pobegnili Daretu, smo iz podmornice naredili poligon imenovan pot preživetja. Naredili smo blatno jamo, drčo, zip line, hojo ob vrvici in gugalnico... in se dokončno pripravili na dan staršev.
6. dan
Po kvadratu in preverbi šotorov so začeli prihajati starši. Imeli smo mašo, nato pa pojedli kosilo, ki so ga pripravili in prinesli starši. Po veliki pojedini smo se počasi odpravili na pot preživetja, katere najboljši del je bila seveda blatna jama. Zvečer nas je obiskalo še nekaj vodov čete Svobodnih ptic, naslednji dan pa še njihovi voditelji.
7. dan
Dopoldan smo se z vodovimi mentorji pogovarjali o veščinah, ki smo jih letos opravljali in o povezanosti voda. Po kosilu so nam pingvini povedali, da je ogromna populacija pingvinov po svetu začela izginjati. Da bi našli pingvind, ali pa vsaj njihove sledi, smo se razdelili po skupinah in šli na tako imenovano orientacijo.
8. dan
Da najdemo pingvine, smo se odpravili na pohod v Žužemberk. Tisti dan je deževalo, kar je bilo v bistvu kar prijetno, saj ni bilo tako vroče. Prišli smo do gradu Žužemberk in tam pojedli malico, nato pa šli na ogled gradu. Sprejela nas je gospa Milka in nam o gradu povedala veliko zanimivosti in kako šalo. V tabor smo se odpravili po drugi poti in se ustavili še pri četi Svobodnih ptic, kjer smo bili kakšno uro. Ker je bila zemlja dovolj mokra, smo tisti dan postavili ogenj.
9. dan- IV dan
Zbudili so nas vodniki, ki so ta dan postali voditelji. Po malo unikatnem kvadratu in preverbi šotorov so vsem, ki so dobivali imena povedali njihove preizkušnje in skupno preizkušnjo. Pospravljali smo pot preživetja, drugače pa uživali v dobri hrani, na koncu pa smo se tudi kopali. Ko so v taborni prostor prišli pingvini- voditelji so videli da smo postali grdi pingvini. Zvečer so ob ognju vodniki podelili še večerne preizkušnje in imena.
10. dan
Pospravili smo šotore in kuhinje. Postavili naj bi si tudi bivake, ampak smo se odločili, da bomo vsi spali ob ognju. Zvečer smo jedli tiramisu in čoko-banance, nazadnje pa še krompir, čebulo, hrenavke in korenje. Skratka, samo odlično hrano. Najtežje je bilo seveda poslavljanje od višjega voda, vendar smo vsi mirno zaspali.
11. dan
Na ta prelepi dan smo se zbudili 1 uro kasneje kot ponavadi. Pospravili smo še vigvam, oba štabca in ostale taborne zgradbe... Preložili smo tudi vse krajnike na drug konec travnika... Potem smo pospravili in vzeli nahrbtnike in se vsi razen vodnikov in voditeljev (ki so skupaj uživali še en dan) odpravili proti avtobusu. Prišli smo do glavne ceste kjer nas je čakal avtobus na katerega smo naložili vso opremo in se odpravili domov ...

Ta tabor je bil res carski. Od štetja na mikrofon, do zabavnih telefonskih klicev na IV dan in hajk. Vse je bilo nepozabno.

Tipi-Topi in Zvedava Antilopa